Počet položek: 0 0,- Kč

TSA zámek a nastavení kódu

Zamykání cestovních zavazadel už je v dnešní době běžnou záležitostí. Nikdo nechce riskovat, že budou jeho zavazadla vykradena.

Zamykání cestovních zavazadel už je v dnešní době běžnou záležitostí. Nikdo nechce riskovat, že budou jeho zavazadla vykradena. Ovšem při cestování do některých lokalit, zejména do USA, se setkáte s velmi přísnými bezpečnostními opatřeními. Místní zákony a nařízení umožňují bezpečnostním složkám letiště v případě podezření otevřít zavazadlo za účelem kontroly, jestli se v něm nenachází něco nebezpečného. V takovém případě musí ovšem dojít k překonání zámku, které je řešeno u běžných zámků násilnou cestou, protože agenti zkrátka nemají klíč. Proto ale existují tzv. TSA zámky, které jsou pro tyto případy určeny. Bezpečnostní pracovníci mají univerzální klíče sloužící k otvírání TSA zámků, proto vám při kontrole zámek nepoškodí a následně kufr opět uzamknou.

Některá zavazadla bývají TSA zámkem vybavena standardně už s výroby, takže si ho s tímto zámkem již koupíte. Pokud ale nechcete kupovat nový kufr, nemusíte věšet hlavu, protože TSA zámek se dá pořídit také zvlášť. Pozor ale na levné napodobeniny, se kterými si univerzální klíče neporadí. Pravý TSA zámek poznáte podle charakteristického loga v podobě červeného diamantu.

TSA zámek se odemyká za použití kódu. Ten si můžete zvolit dle libosti, skládá se ze tří čísel. Jak takové nastavení provést?

Při prvním nastavení musíte mít nastaven tovární kód, což je vždy 0-0-0. TSA zámek má tlačítko reset, které stiskněte tenkým tvrdým předmětem, dokud se nezacvakne v zadní pozici. Následně zvolte požadovanou číselnou kombinaci a následně opět stiskněte dané tlačítko, čímž je nový kód nastaven. I když se různé TSA zámky vzhledově mohou lišit, princip je vždy podobný.

Používání TSA zámků se doporučuje především při cestování do USA. S těmito kontrolami se ale můžete setkat také ve Velké Británii, Novém Zélandu, Nizozemsku či některých japonských letištích.

Copyright © www.e-batoh.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.e-batoh.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace